Bina Güçlendirme

Ana sayfa

bina güçlendirme izmir

Bina Güçlendirme İzmir

Firmamız riskli bina sayılan orta ve az hasarlı yapılarda bina güçlendirme çalışmaları ve uygulamaları konusunda faaliyetlerini sürdürmektedir. Konusunda uzman ekiplerimiz vemühendislerimiz ile en kaliteli ve uygun malzemelaer ile yapılan bina güçlendirme uygulaması sayesinde binalarınız deprem gibi afetlere çok daha dayanıklı olmaktadır.

Bina Güçlendirme işlemi ,binanın genel durumu ve binada kaç daire olduğu oldukça önemlidir. İşlem süresi de buna bağlı olarak farklılık gösterebiliyor. İlk güçlendirme işlemi için detaylı bir analiz şart .Bu aşamanın süreci de binanın daire sayısına göre değişkenlik gösterebilir.

Bu uygulama sırasında deprem ve diğer afetlere karşı oldukça etkili bir önlem alınmış olmaktadır. Bu yüzden mutlaka deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yapılması son derece önemlidir.İzmir bina güçlendirme uygulamaları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirmiş bina güçlendirme firmaları tarafından yapılmalıdır.

Bina Güçlendirme Nedir ?

Binaları yıkmadan yerine eskisinden daha sağlam hale getirilme işlemine verilen addır.Son zamanlarda ülkemizde yaşanan depremlerden sonra önemi artmıştır.Mülk sahiplerinin tercih etmeye başladıkları bir işlemdir.Depreme karşı atılabilecek son derece önemli bir adımdır.Kentsel dönüşüm yasasıyla bu işlemin yaygınlığı artmıştır. Yapılan uygulamalar ile binalar depreme daha dayanıklı hale getirmektedir.


Neden  Bina Güçlendirmesi Yaptırmalıyız ?

Eğer binanız riskli bina sınıfına eklenirse,bina güçlendirme için gerekmekte olan işlemlere başlanır. Yapısal güçlendirme işlemini sayesinde binanız deprem ve diğer afet risklerine karşı daha dayanıklı hale gelmektedir.. Güçlendirme işlemi sonucunda binanızın m2 bazında ve oda bölüşümünde bir köklü değişiklik olmaz. Güçlendirme işlemi güvenliğimiz için bir tercih değil bir zorunluluktur


Güçlendirme İşlemleri Ne zaman Yapılmalıdır ?

Deprem risk analizi özellikle 2000 senesinden sonra yapılamış binalarda mutlaka yapılmalıdır.  İlk önce talebiniz üzerine binanızın durumu analiz edilerek gerekli doneler çıkartılma aşamasıyla işe başlanacaktır. Bu aşamada buna ek olarak apartman için risk durumu tespiti yapılmaktadır. Eğer binanız riskli bina sınıfına eklenirse,bina güçlendirme için gerekmekte olan işlemlere başlanır..

Çalışmalar Nekadar Sürer ?

Güçlendirme işlemi çok iyi sonuçlar verdiği gibi fazla zaman almaz. Uygulaması 4 ay gibi bir sürede daire sahiplerine teslim edilmektedir.
Bina güçlendirme işlemi ,belli aşamalarla yapılmaktadır. Bunun için öncelikle uzman bir ekiple çalışmanız ve ekibe güvenmeniz önemlidir.İlk önce talebiniz üzerine binanızın durumu analiz edilerek gerekli doneler çıkartılma aşamasıyla işe başlanacaktır.


Bina Güçlendirme Fiyatları Nasıl Hesaplanır ?

Burada bilmemiz gereken en önemli kriter binanın ilk yapılışında sahip olduğu kalite ve eksik malzeme kullanıp kullanmadığıdır. Bu şekilde , binanız için güçlendirmede kullanılacak malzeme miktarı belirlenmiş olacaktır. Güçlendirme için yapılan masraflar daire başına hesaplanır.Tabi ki binanın kaç kat olduğu da önemlidir. Eğer söz konusu olan eski bir bina ise buna bağlı olarak maliyette artış olabilir.


Maliyeti Etkileyen Diğer Faktörler

Bina güçlendirme uygulaması genel olarak 90 öncesi inşa edilmiş binalarda çok fazla bir maliyet gerektirmiyor. Eski binalarda malzeme olarak deniz kumu kullanılmış olması ve yeteri sayıda ve büyüklükte bulunmaması durumunda süreci etkilemekte ve işlem süresini de aynı oranda uzatabilmektedir. Bina güçlendirme fiyatları hakkında bizitelefon ile arayarak bilgi alabilirsiniz.

Teknik Hizmet ve Uygulamalarımız


İzmir Deprem Testi

deprem testi fiyatları

Konusunda uzman mühendislerimiz ve teknik ekimiz ile İzmir deprem testi ve ölçümleri yapmaktayız.  Sonuç olarak deprem testi ile evinizin güvenli olup olmadığını herzaman bilimsel ölçümler ile tam olarak öğrenebilirsiniz.

Bina Röntgen Çekimi

bina röntgen çekimi yapan firmalar

Binanızın kolon kiriş ve duvar içlerinin röntgen çekimi en modern cihazlar ile yapılmaktadır. İzmir bina röntgen çekimi göz ile görülemeyen bölgelerin sağlamlığı hakkında bilimsel bilgi veren en iyi yöntemdir.

Karot Testi

karot testi yapanlar

İzmir karot testi hizmeti ile binanızın yapısal dayanıklığı ve analizi yapılmaktadır. İlk önce kolonlardan beton numesi alınarak , laboratuvar koşullarında önemli olan beton dayanıklılık testleri gerçekleştirilmektedir.

Bina Zemin Etüdü İzmir

bina zemein etüdü raporu

Binaların doğru zemine ve bulunduğu zeminin özelliklerine göre projelendirilip inşaa edilmesi en önemlisi , binaların sağlamlığı ve depreme dayanıklılığı için en öncelikli konuların başında gelmektedir. Firmamız İstanbul Ankara ve İzmirde bina zemin edütü ve testlerini gerçekleştirmektedir.

Donatı Tarama Tespiti

donatı tarama tespiti

Binanızın yapımında kullanılan donatıların testi ile kolon ve kirişlerde kullanılan demirin kalitesi , sağlamlığı ve mevzuata olan uygunlukları bina donatı tarama testi ile anlaşılmaktadır. Ayrıca donatı testi ayrıca karot alımından önce uygulanarak ekiplerimize bilgi vermektedir.

Bina Risk Analizi

deprem risk raporu izmir

Bina risk analizi , deprem risk raporu başka bir deyişle afet raporu olarak bilinen belge , deprem testi için uygulanan tüm gerekli test ve etüdleriden gelen verilerin ışığında sonuç olarak hazırlanan teknik rapordur.Deprem risk raporu uzmanlar tarafından değerlendirilir.

İletişim Formu  Bize Ulaşın

  Hizmetlerimiz hakkında bilgi ve fiyat teklifi almak için bize iletişim formu vasıtası ile , Telefon ile yada whatsapp uygulaması üzerinden ulaşabilirsiniz. Bina hasar tespiti fiyat teklifimiz binada bulunan daire sayısına göre size özel olarak hesaplanmaktadır.

  Bina Güçlendirme Firması İzmir

  İzmir Merkez Ofisi

  Telefon  0505 732 37 37

  Merkez Ofis
  Telefon: 0212 995 08 36


  Telefon