Bina Risk Analiz Raporu

Ana sayfa

deprem afet risk raporu

Bina Risk Analiz Raporu

Binanızın olası afetlere karşı ne kadar dayanıklı olup olmadığını anlamak ve belgelemek için yapılan tüm test, ölçüm ve analiz çalışmalarının ardından binanıza ait Deprem risk raporu yada diğer adıyla bina risk analiz raporunuz hazırlanmaktadır.

Kentsel dönüşüm çalışması 6306 sayılı kanunu kapsamında tüm riskli yapılar öncelikli olarak kendimalikleri tarafından tespit ettirilmektedir. Kentsel Dönüşüm Kanunundan faydalanmak içingerekli olan bu belge Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca lisans verilmiş bir kuruluşa başvurarak, binanız için Deprem Risk Raporu çıkartmanız yeterlidir.

Deprem Risk Raporu İzmir

“Deprem Risk Raporu” alınabilmesi için bina içerisinden bir kişinin yetkili bir kuruluşa başvuruda bulunması kanunen yeterlidir.Bina ortak kararına ihtiyaç yoktur.

Bina Deprem Risk Raporu Ücreti İçin Bizi Arayınız

Biana Risk Raporu Sürecinde Yapılan İşlemler

 • Binanızın mevcut projesinin yerinde kontrolü ve değişikliklerin tespiti;
 • Binanızın mevcut projesi yok ise binanızın taşıyıcı sistem ve mimari rölövesinin hazırlanması;
 • Bina beton kalitesinin belirlenmesi için katlardan beton örneği alınması;
 • Yapının yığma yapı olması durumunda taşıyıcı duvar özellik tespiti yapılması;
 • Karot ile alınan beton örneklerinin Bakanlık Lisanslı Yapı Laboratuvarlarında Beton Dayanım Testlerinin yapılması ve raporlanması;
 • Röntgen ve pas payı açılarak betonarme kolon, kiriş ve perdelerde donatı çap ve adetlerinin tespiti;
 • Röntgen ile betonarme kolon, kiriş ve perdelerde etriye sıklığının tespiti;
 • Binanızın oturduğu zeminin ( kalitesi) taşıma kapasitesi, binanın bulunduğu alanın depremselliğinin belirlenmesi için zemin etüd raporunun hazırlanması; (Mevcut Rapor olması durumunda yapılmayacaktır)
 • Binanız taşıyıcı sisteminin bilgisayarda 3 boyutlu modellenip, düşey yük ve deprem hesaplarının yapılması ve Bina deprem performansının belirlenmesi.
 • Yapılan tüm çalışmalar sonucu İlgili yönetmelik ve Bakanlık teslim formatına göre bina Deprem Risk Raporunun hazırlanması.

deprem risk raporu izmir

Hizmetlerimiz


İzmir Deprem Testi

deprem testi fiyatları

Konusunda uzman mühendislerimiz ve teknik ekimiz ile İzmir deprem testi ve ölçümleri yapmaktayız.  Sonuç olarak deprem testi ile evinizin güvenli olup olmadığını herzaman bilimsel ölçümler ile tam olarak öğrenebilirsiniz.

Bina Röntgen Çekimi

bina röntgen çekimi yapan firmalar

Binanızın kolon kiriş ve duvar içlerinin röntgen çekimi en modern cihazlar ile yapılmaktadır. İzmir bina röntgen çekimi göz ile görülemeyen bölgelerin sağlamlığı hakkında bilimsel bilgi veren en iyi yöntemdir.

Karot Testi

karot testi yapanlar

İzmir karot testi hizmeti ile binanızın yapısal dayanıklığı ve analizi yapılmaktadır. İlk önce kolonlardan beton numesi alınarak , laboratuvar koşullarında önemli olan beton dayanıklılık testleri gerçekleştirilmektedir.

Bina Zemin Etüdü İzmir

bina zemein etüdü raporu

Binaların doğru zemine ve bulunduğu zeminin özelliklerine göre projelendirilip inşaa edilmesi en önemlisi , binaların sağlamlığı ve depreme dayanıklılığı için en öncelikli konuların başında gelmektedir. Firmamız İstanbul Ankara ve İzmirde bina zemin edütü ve testlerini gerçekleştirmektedir.

Donatı Tarama Tespiti

donatı tarama tespiti

Binanızın yapımında kullanılan donatıların testi ile kolon ve kirişlerde kullanılan demirin kalitesi , sağlamlığı ve mevzuata olan uygunlukları bina donatı tarama testi ile anlaşılmaktadır. Ayrıca donatı testi ayrıca karot alımından önce uygulanarak ekiplerimize bilgi vermektedir.

Bina Risk Analizi

deprem risk raporu izmir

Bina risk analizi , deprem risk raporu başka bir deyişle afet raporu olarak bilinen belge , deprem testi için uygulanan tüm gerekli test ve etüdleriden gelen verilerin ışığında sonuç olarak hazırlanan teknik rapordur.Deprem risk raporu uzmanlar tarafından değerlendirilir.

İletişim Formu  Bize Ulaşın

  Hizmetlerimiz hakkında bilgi ve fiyat teklifi almak için bize iletişim formu vasıtası ile , Telefon ile yada whatsapp uygulaması üzerinden ulaşabilirsiniz. Bina hasar tespiti fiyat teklifimiz binada bulunan daire sayısına göre size özel olarak hesaplanmaktadır.

  Bina Hasar Tespiti İzmir

  İzmir Merkez Ofisi

  Telefon  0505 732 37 37

  Merkez Ofis
  Telefon: 0212 995 08 36


  Telefon