Donatı Tarama Tespiti

Ana sayfa

karot testi

Donatı Tarama Testi İzmir

Firmamız son teknoloji ürünü olan donatı tespit cihazları kullanarak bina risk raporlarını çok daha hızlı ve nitelikli şekilde hazırlamaktadır.

Donatı tarama testi binaların kolon ve kiriş gibi taşıyıcı elamanlarında kullanılan donatı çubuklarının çap ve sıklığını herhangi bir kırma işlemi yapmadan , çok hızlı bir şekilde tespit eden bir test yöntemidir. Bu sayede daha sağlıklı karot testi yapılabildiği gibi binanın şartnamelere uygunluğudolayısı ile sağlamlığı ile ilgili bize bilgi vermektedir.

Betonun içinde kalan demirin sağlamlık testi olarak özetlenebilecek yöntem binaya hiç hasar vermeden çok hızlı bir şekilde analiz ve raporlama yapabilmektedir. Donatı tespt cihazı olmadan bu gibi testler ancak beton yüzey demir görülene kadar kırılarak yapılabilmekteydi. Bu işlemin her bina için en az üç kolonda yapıldığı göz önüne alınırsa Donatı tespit cihazları ile yapılan işlerin ne kadar sağlıklı ve hızlı olduğu ortaya çıkmaktadır.

Bina  Donatı Tespit Ücreti İçin Bizi Arayın

Mühendislik ve Mimari Uygulamalarımız

 • Kolon ve Bina Güçlendirme Uygulamaları
 • Tadilat Uygulamaları
 • Tadilat Projesi
 • Mimari Proje Çizimi
 • Mekanik Proje Çizimi
 • Elektrik Proje Çizimi
 • Statik Proje Çizimi
 • İç Mimarlık Hizmetleri
 • Daire Tadilat ve Onarım İşleri

bina röntgen çekimi karot testi izmir

 

Donatı Tarama Testi Nasıl Yapılır ?

Bina donatı tarama testi ve deprem test uygulamaları nasıl yapılıyor ? sorusu en çok merak edilen konulardan biridir. Donatı testi yada karot numunesi alımı uygulamalarının bazı aşamalarını videomuzdan izleyebilirsiniz.

Testler ve uygulamalar binanın hasar durumuna ve oluşan hasarların niteliğine göre farklılık gösterebilir fakat temelde beton dayanıklılık testi için gerekli olan tüm test ve ölçümler deneyimli mühendis ve yetkili laboratuvar tarafından yapılmaktadır.

Kanalımıza üye olarak güncel videoları takip edebilirsiniz.

Hizmetlerimiz


İzmir Deprem Testi

deprem testi fiyatları

Konusunda uzman mühendislerimiz ve teknik ekimiz ile İzmir deprem testi ve ölçümleri yapmaktayız.  Sonuç olarak deprem testi ile evinizin güvenli olup olmadığını herzaman bilimsel ölçümler ile tam olarak öğrenebilirsiniz.

Bina Röntgen Çekimi

bina röntgen çekimi yapan firmalar

Binanızın kolon kiriş ve duvar içlerinin röntgen çekimi en modern cihazlar ile yapılmaktadır. İzmir bina röntgen çekimi göz ile görülemeyen bölgelerin sağlamlığı hakkında bilimsel bilgi veren en iyi yöntemdir.

Karot Testi

karot testi yapanlar

İzmir karot testi hizmeti ile binanızın yapısal dayanıklığı ve analizi yapılmaktadır. İlk önce kolonlardan beton numesi alınarak , laboratuvar koşullarında önemli olan beton dayanıklılık testleri gerçekleştirilmektedir.

Bina Zemin Etüdü İzmir

bina zemein etüdü raporu

Binaların doğru zemine ve bulunduğu zeminin özelliklerine göre projelendirilip inşaa edilmesi en önemlisi , binaların sağlamlığı ve depreme dayanıklılığı için en öncelikli konuların başında gelmektedir. Firmamız İstanbul Ankara ve İzmirde bina zemin edütü ve testlerini gerçekleştirmektedir.

Donatı Tarama Tespiti

donatı tarama tespiti

Binanızın yapımında kullanılan donatıların testi ile kolon ve kirişlerde kullanılan demirin kalitesi , sağlamlığı ve mevzuata olan uygunlukları bina donatı tarama testi ile anlaşılmaktadır. Ayrıca donatı testi ayrıca karot alımından önce uygulanarak ekiplerimize bilgi vermektedir.

Bina Risk Analizi

deprem risk raporu izmir

Bina risk analizi , deprem risk raporu başka bir deyişle afet raporu olarak bilinen belge , deprem testi için uygulanan tüm gerekli test ve etüdleriden gelen verilerin ışığında sonuç olarak hazırlanan teknik rapordur.Deprem risk raporu uzmanlar tarafından değerlendirilir.

İletişim Formu  Bize Ulaşın

  Hizmetlerimiz hakkında bilgi ve fiyat teklifi almak için bize iletişim formu vasıtası ile , Telefon ile yada whatsapp uygulaması üzerinden ulaşabilirsiniz. Bina hasar tespiti fiyat teklifimiz binada bulunan daire sayısına göre size özel olarak hesaplanmaktadır.

  Bina Hasar Tespiti İzmir

  İzmir Merkez Ofisi

  Telefon  0505 732 37 37

  Merkez Ofis
  Telefon: 0212 995 08 36


  Telefon