İzmir Bina Hasar Tespiti

Ana sayfa

karot testi

İzmir Bina Hasar Tespiti Uygulaması

Firmamız İzmir bina hasar tespiti ve bina risk analizi için gerekli olan teknik çalışmaları yaparak binalarınızın , ev ve işyerlerinizin deprem testlerini gerçekletşrmekte ve raporlarını hazırlamakla yetkili bir kurumdur.

 • Bina Hasar Tespiti
 • Deprem Testi
 • Bina Röntgen Çekimi
 • Bina Kolonlarının ve Kirişlerinin Donatı Tarama Tespiti
 • Karot Alımı ve Beton Dayanıklılık Testi
 • Bina Zemin Etüdü ve Uygulamaları
 • Bina Deprem Risk Analizi
 • Bina Performans Raporu
 • Schmiht Çekici ile Kolonları Kırmadan Beton Mukavemeti Testi

gibi teknik ölçümler ve dayanıklıık testleri gerçekleştirmekteyiz

Bina Hasar Tespiti Nedir ?

Deprem sonrası binaların güvenli olup olmadığını tespit etmek maksatı ile yapılan teknik çalışmaların tümüne bina hasar tespiti çalışmaları denmektedir. Gerek 2000 yılından önce gerek 2000 yılından sonra yapılan binaların bu testleri ve çalışmaları yaptırması hayati önem taşımaktadır.


Neden Deprem Testi Yaptırmalıyız ?

Binaların depreme olan dayanıklılığı kullanılan malzeme kalitesi ve proje uygunluğu gibi temel faktörlere bağlı olsa da , binanın yaşı , eskime payı, çevre ve kullanım kaynaklı etkenler yada mağruz kalabileceği küçüklü büyüklü depremlerin etkisi ileyıldan yıla değişkenlik gösterebilir. Bu yüzden sevdiklerimizi korumak için deprem testlerini yaptırmalıyız.


Bina Deprem Testi Ne zaman Yapılmalıdır ?

Sevdiklerimizi ve birikimlerimiz korumanın ve güvence altına almanın en kolay ve önemli yolu binalarımızın teknik kontrollerini gerçekleştirmektir. Bu şekilde ileride oluşabilecek kayıplarımızın önüne geçmiş oluruz. Deprem testi ya da bina hasar tespit çalışmalarını , deprem olmadan yaptırmak en akıllı seçim olacaktır. Konusunda eğitimli deneyimli uzman teknik personellerimiz ve mühendilerimiz, teknolojinin en son yeniliklerinden yararlanarak binanızın deprem testi çalışmalarını ve binar hasar tespit incelemelerini gerçekleştiriler.

Deprem Hasar Tespiti Nasıl Yapılır ?

Deprem olduktan sonra binamızda ortaya çıkabilecek gözle görülmeyen hasar ya da hasarlar olabilir. “Gözle görülür bir şey yok ” mantığı çok doğru bir yaklaşım değildir. Binaların kaplamaları, sıvaları, kolon ve kirişleri veya zemininde gözle görülemeyen hasarlar meydana gelebilir.


Bina Risk Raporu Nedir?

Firmamız bina zemin etüdü , karot alımı, bina röntgen çekimi, sismik cihazlar yardımı ile donatı tarama testi, beton mukavemet testleri , kolon ve kirişlerin röngen çekimi  gibi tüm teknik test ve ölçümleri yapıp Deprem risk raporu ve bina performans raporularını hazırmakta ve size anlaşılır bir rapor olarak sunmaktadır. Bilgi için bizi aramanız  yeterlidir


Testler Kimler Tarafından Yapılmaktadır ?

Deprem testleri ve bina hasar tespit çalışmaları Çevre ve Şehircilik Bakanlığının onayladığı kurum ve firmalar tafaından yapılmaktadır. Firmamız Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanmış test laboratuvarları ile çalışmaktadır. Konusunda uzman inşaat mühendileri ve teknikerleri gözetiminde yapılan çalışmalar ile sizde binanızın depreme karşı ne kadar dayanıklı olduğunu öğrenebilir , vakit geç olmadan tedbirlerinizi alabilirsiniz.

İzmir Bina Hasar Tespit Sorgulama

Tarafımızca yapılan binar hasar tespiti bilgileri ve bina risk analiz raporu gibi bilgiler , işlem için başvururan kişilere  dosya halinde teslim edilmektedir. Ayrıca Çevre ve şehircilik bakanlığının sitesi üzerinden bu bilgilere ulaşılabilirsiniz. Sisteme giriş için e-devlet giriş şifreniz olmalıdır. İzmir deprem hasar tespit sorgulama için tıklayınız


Bina Hasar Tespit Ücreti Nekadar?

2020 senesinin son aylarında meydana gelen İzmir deprem afetinin ardından bina hasar tespit ücreti ve fiyatları işlemleri yapacak firmadan firmaya yada kullandıkları teknolojik ekipmanların çeşitliliğine göre geniş bir aralıkta bulunmaktadır. Firmamız daire başına hasar tespit ücreti belirlemektedir. Siteler ve çok daireli apartman ve konutlarda ise yine daire sayısına göre indirim ve ödeme kolaylıkları yapılmaktadır.

2020 senesinde  meydana gelen 7 şiddetindeki deprem afetinden sonra deprem hasar tespiti İzmir de yaşayan vatadaşlarımız tarafından en çok önemsenen konulardan biri olmuştur. Kısa bir süre içinde gelen tüm taleplere uzman teknik kadromuz ve çözüm ortaklarımız hızla cevap vermiş riskli binalar tespit edilmiştir.

izmir bina hasar tespit fiyatları 2020

 

Bina Hasar Tespiti Nasıl Yapılır ?

Bina hasar tespiti ve deprem tesi uygulamaları nasıl yapılıyor ? sorusu en çok merak edilen konulardan biridir. Deprem testi yada hasar tespit uygulamalarının bazı aşamalarını videomuzdan izleyebilirsiniz.

Testler ve uygulamalar binanın hasar durumuna ve oluşan hasarların niteliğine göre fdarklılık gösterebilir fakat temelde bina dayanıklılık testi için gerekli olan tüm test ve ölçümler deneyimli mühendis ve teknik ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

Kanalımıza üye olarak güncel videoları takip edebilirsiniz.

Bina Hasar Tespiti ve Bina Güçlendirme İzmir


İzmir Deprem Testi

deprem testi fiyatları

Konusunda uzman mühendislerimiz ve teknik ekimiz ile İzmir deprem testi ve ölçümleri yapmaktayız.  Sonuç olarak deprem testi ile evinizin güvenli olup olmadığını herzaman bilimsel ölçümler ile tam olarak öğrenebilirsiniz.

Bina Röntgen Çekimi

bina röntgen çekimi yapan firmalar

Binanızın kolon kiriş ve duvar içlerinin röntgen çekimi en modern cihazlar ile yapılmaktadır. İzmir bina röntgen çekimi göz ile görülemeyen bölgelerin sağlamlığı hakkında bilimsel bilgi veren en iyi yöntemdir.

Karot Testi

karot testi yapanlar

İzmir karot testi hizmeti ile binanızın yapısal dayanıklığı ve analizi yapılmaktadır. İlk önce kolonlardan beton numesi alınarak , laboratuvar koşullarında önemli olan beton dayanıklılık testleri gerçekleştirilmektedir.

Bina Zemin Etüdü İzmir

bina zemein etüdü raporu

Binaların doğru zemine ve bulunduğu zeminin özelliklerine göre projelendirilip inşaa edilmesi en önemlisi , binaların sağlamlığı ve depreme dayanıklılığı için en öncelikli konuların başında gelmektedir. Firmamız İstanbul Ankara ve İzmirde bina zemin edütü ve testlerini gerçekleştirmektedir.

Donatı Tarama Tespiti

donatı tarama tespiti

Binanızın yapımında kullanılan donatıların testi ile kolon ve kirişlerde kullanılan demirin kalitesi , sağlamlığı ve mevzuata olan uygunlukları bina donatı tarama testi ile anlaşılmaktadır. Ayrıca donatı testi ayrıca karot alımından önce uygulanarak ekiplerimize bilgi vermektedir.

Bina Risk Analizi

deprem risk raporu izmir

Bina risk analizi , deprem risk raporu başka bir deyişle afet raporu olarak bilinen belge , deprem testi için uygulanan tüm gerekli test ve etüdleriden gelen verilerin ışığında sonuç olarak hazırlanan teknik rapordur.Deprem risk raporu uzmanlar tarafından değerlendirilir.

İletişim Formu  Bize Ulaşın

  Hizmetlerimiz hakkında bilgi ve fiyat teklifi almak için bize iletişim formu vasıtası ile , Telefon ile yada whatsapp uygulaması üzerinden ulaşabilirsiniz. Bina hasar tespiti fiyat teklifimiz binada bulunan daire sayısına göre size özel olarak hesaplanmaktadır.

  Bina Hasar Tespiti İzmir

  İzmir Merkez Ofisi

  Telefon  0505 732 37 37

  Merkez Ofis
  Telefon: 0212 995 08 36


  Telefon