İzmir Karot Testi

Ana sayfa

karot testi izmir

İzmir Karot Testi ve Karot Alımı

Bina hasar tespiti ve bina dayanıklık testlerinin en önemli aşamalarından olan karot alımı İzmir işlemleri ve karot ölçümü firmamız tarafından yapılmaktadır.  Karot testi binada bulunan kolonlarında bulunan beton kalitesinin alınan bir numune ile test edilmesidir.

Karot makinesi ile alınan numune Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş laboratuvarımızda test edilerek karot raporu hazırlanmaktadır.Binanıza zarar vermeden alınan silindirik beton örneği yönetmeliklerde belirtilen tüm mukavemet testlerine tabi tutulmakta ve beton kalitesi ortaya çıkmaktadır.

Karot testi Bina kolon ve kirişlerindeki beton mukavemeti ve kalitesi binalarımızın deprem ve diğer afetlere karşı olan risk durumunu ortaya koymak için en önemli teknik testlerden biridir.  İzmir karot testi konusunda deneyimli teknik eleman ve mühendislerimiz tarafından yapılmaktadır.

Karot ölçümü ve karot alımı için bizi arayabilir , bilgi ve randevu alabilirsiniz

Karot Testi Nedir ?

Deprem sonrası binaların güvenli olup olmadığını tespit etmek maksatı ile yapılan teknik çalışmaların tümüne bina hasar tespiti çalışmaları denmektedir. Gerek 2000 yılından önce gerek 2000 yılından sonra yapılan binaların bu testleri ve çalışmaları yaptırması hayati önem taşımaktadır.


Neden Karot Testi Yapılır ?

Binaların depreme olan dayanıklılığı kullanılan malzeme kalitesi ve proje uygunluğu gibi temel faktörlere bağlı olsa da , binanın yaşı , eskime payı, çevre ve kullanım kaynaklı etkenler yada mağruz kalabileceği küçüklü büyüklü depremlerin etkisi ile yıldan yıla değişkenlik gösterebilir. Bu yüzden sevdiklerimizi korumak için deprem testlerini yaptırmalıyız.


Karot Testi Zararlı mı?

Sevdiklerimizi ve birikimlerimiz korumanın ve güvence altına almanın en kolay ve önemli yolu binalarımızın teknik kontrollerini gerçekleştirmektir. Bu şekilde ileride oluşabilecek kayıplarımızın önüne geçmiş oluruz. Deprem testi ya da bina hasar tespit çalışmalarını , deprem olmadan yaptırmak en akıllı seçim olacaktır. Konusunda eğitimli deneyimli uzman teknik personellerimiz ve mühendislerimiz, teknolojinin en son yeniliklerinden yararlanarak binanızın deprem testi çalışmalarını ve binar hasar tespit incelemelerini gerçekleştiriler.

Karot Testi Ücreti Ne Kadar?

Deprem olduktan sonra binamızda ortaya çıkabilecek gözle görülmeyen hasar ya da hasarlar olabilir. “Gözle görülür bir şey yok ” mantığı çok doğru bir yaklaşım değildir. Binaların kaplamaları, sıvaları, kolon ve kirişleri veya zemininde gözle görülemeyen hasarlar meydana gelebilir.


Karot Ölçüm Raporu Nedir?

Firmamız bina zemin etüdü , karot alımı, bina röntgen çekimi, sismik cihazlar yardımı ile donatı tarama testi, beton mukavemet testleri , kolon ve kirişlerin röngen çekimi gibi tüm teknik test ve ölçümleri yapıp Deprem risk raporu ve bina performans raporularını hazırmakta ve size anlaşılır bir rapor olarak sunmaktadır. Bilgi için bizi aramanız yeterlidir


Karot Alımı Nasıl Yapılır ?

Deprem testleri ve bina hasar tespit çalışmaları Çevre ve Şehircilik Bakanlığının onayladığı kurum ve firmalar tafaından yapılmaktadır. Firmamız Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanmış test laboratuvarları ile çalışmaktadır. Konusunda uzman inşaat mühendileri ve teknikerleri gözetiminde yapılan çalışmalar ile sizde binanızın depreme karşı ne kadar dayanıklı olduğunu öğrenebilir , vakit geç olmadan tedbirlerinizi alabilirsiniz.

Karot Alımı Neden Yapılır ?

Karot alımı ve karot testi betonorme binalarda bulunan ve bir binanın iskeletini oluşturan kolon ve kirişlerde kullanılan beton kalitesini ve dayanımını ölçmek için yapılır. Kolon ve kirişlerde kullanılan demir miktarı ve kalitesi kadar bu demirleri bir arada tutan ve  beton kaliteside önemlidir. Beton basınça dayanıklı bir madde olup , binaya binen yüke karşı binayı ayakta tutmaktadır.

Numune Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Husular

Karot alımı izmir depreminden sonra bakanlık görevlileri, belediye teknik ekipleri ve yetkili özel firmalar tarafından yapılarak acil olarak boşaltılması gereken binlar kısa sürede tespit edilmiştir. Karot alımı işlemi sırasın dikkat edilmesi gereken en önemli husus işlemin yetkin kişilerce ve uygun karot makinesi kullanılarak yapılmasıdır. Deprem risk raporu için çok önemli bir testtir.

karot beton numune alımı

 

Karot Testi Nasıl Yapılır ?

Bina karot testi ve deprem test uygulamaları nasıl yapılıyor ? sorusu en çok merak edilen konulardan biridir. Karot testi yada karot numunesi alımı uygulamalarının bazı aşamalarını videomuzdan izleyebilirsiniz.

Testler ve uygulamalar binanın hasar durumuna ve oluşan hasarların niteliğine göre farklılık gösterebilir fakat temelde beton dayanıklılık testi için gerekli olan tüm test ve ölçümler deneyimli mühendis ve yetkili laboratuvar tarafından yapılmaktadır.

Kanalımıza üye olarak güncel videoları takip edebilirsiniz.

İzmir  Karot Testi ve Bina Güçlendirme


İzmir Deprem Testi

deprem testi fiyatları

Konusunda uzman mühendislerimiz ve teknik ekimiz ile İzmir deprem testi ve ölçümleri yapmaktayız.  Sonuç olarak deprem testi ile evinizin güvenli olup olmadığını herzaman bilimsel ölçümler ile tam olarak öğrenebilirsiniz.

Bina Röntgen Çekimi

bina röntgen çekimi yapan firmalar

Binanızın kolon kiriş ve duvar içlerinin röntgen çekimi en modern cihazlar ile yapılmaktadır. İzmir bina röntgen çekimi göz ile görülemeyen bölgelerin sağlamlığı hakkında bilimsel bilgi veren en iyi yöntemdir.

Karot Testi

karot testi yapanlar

İzmir karot testi hizmeti ile binanızın yapısal dayanıklığı ve analizi yapılmaktadır. İlk önce kolonlardan beton numesi alınarak , laboratuvar koşullarında önemli olan beton dayanıklılık testleri gerçekleştirilmektedir.

Bina Zemin Etüdü İzmir

bina zemein etüdü raporu

Binaların doğru zemine ve bulunduğu zeminin özelliklerine göre projelendirilip inşaa edilmesi en önemlisi , binaların sağlamlığı ve depreme dayanıklılığı için en öncelikli konuların başında gelmektedir. Firmamız İstanbul Ankara ve İzmirde bina zemin edütü ve testlerini gerçekleştirmektedir.

Donatı Tarama Tespiti

donatı tarama tespiti

Binanızın yapımında kullanılan donatıların testi ile kolon ve kirişlerde kullanılan demirin kalitesi , sağlamlığı ve mevzuata olan uygunlukları bina donatı tarama testi ile anlaşılmaktadır. Ayrıca donatı testi ayrıca karot alımından önce uygulanarak ekiplerimize bilgi vermektedir.

Bina Risk Analizi

deprem risk raporu izmir

Bina risk analizi , deprem risk raporu başka bir deyişle afet raporu olarak bilinen belge , deprem testi için uygulanan tüm gerekli test ve etüdleriden gelen verilerin ışığında sonuç olarak hazırlanan teknik rapordur.Deprem risk raporu uzmanlar tarafından değerlendirilir.

İletişim Formu  Bize Ulaşın

  Hizmetlerimiz hakkında bilgi ve fiyat teklifi almak için bize iletişim formu vasıtası ile , Telefon ile yada whatsapp uygulaması üzerinden ulaşabilirsiniz. Bina hasar tespiti fiyat teklifimiz binada bulunan daire sayısına göre size özel olarak hesaplanmaktadır.

  Bina Karot Testi İzmir

  İzmir Merkez Ofisi

  Telefon  0505 732 37 37

  Merkez Ofis
  Telefon: 0212 995 08 36


  Telefon