Bina Röntgen Çekimi İzmir

Ana sayfa

bina röntgen çekimi

Bina Röntgen Çekimi

Bina hasar tespiti çalışmalarında hızlı ve etkili bir yönten olan bina röntgen çekimi yapan firmalar arasında kullandığı teknik ekipman ve uzman ekibi ve mühendileri ile binalarınızın röntgen çekimi işlemleri ve raporları kısa sürede gerçekleştirlmektedir. Duvar, kolon ve kirişlerde oluşmuş fakat gözle görülemeyen hasarların tespitinde bir yeni nesil bir yöntem olan bu teknik çok kısa süre içerisinde kırım yapmadan hasarların tespiti konusunda çığır açmış bir yöntemdir.

Hasarlı binaların tespitinin hızla ve güvenle yapılamasını sağlayan bu teknik ile ekibimiz binanızın kolon , kiriş ve duvarlanın adeta röntgenini çekerek derem riskli bir binada oturup oturmadığınızı tespit etmemize yardımcı olmaktadır. Afet risk raporu hazırlarken bu sistemdende faydalanmakta ve size en bilimsel verileri sadece rakamsal olarak değil ayrıca görsel olarakta sunmaktayız.

Bina Röntgen Çekimi Hakkında Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

Bina Röntgeni Nedir ?

Bu yöntem 25 yıldan fazla ABD’de kullanılan bir yöntemdir.Türkiye’de Kütahya bölgesinde ilk olarak kullanıldı.Bu sistmein tam anlamı hızlı görsel yorumlama yöntemidir. Bu sistem ile binaların depreme karşı dayanıklı olup olmadığının ölçümü yapılıyor. Bu ölçüm işlemi 15-20 dakika gibi kısa bir sürede yapılabilmektedir


Sistemin Avantajları Nedir ?

Bina röntgen çekiminin avantajlarının başında zaman gelmektedir. Hasar tespitin hızla yapılması gereken durumlarda en çok başvurulan yöntemdir. Örneğin 2020 yılında İzmirde meydana gelen depremin hemen ardından bakanlık, belediye ve özel firmalar çok kısa süre içerisinde binlece binanın röntgenini çekerek riskli binaları tespit etmiş ve binlerce kişinin güvende olmasına vesile olmuştur. Yüzeylere zarar vermeden çalışması , bir kişi tarafından yapılabilmesi ve uygun maliyeti ile bir çok avantaja sahiptir

Bina Röntgeni Nasıl Çekilir?

Bina röntgeni diğer adıyla ‘hızlı görsel yorumlama yöntemi’ 3 aşamadan oluşuyor. Bunlar gözlemleme, veri toplama,ve karar alma aşamalarıdır. Binanın yapım yılı ,zemin sınıfı, kat yüksekliği, türü, yatay ya da düşey yöndeki düzensizliklerine ilişkin birtakım verleri topluyor ve bunları raporluyor.


Yapısal Bir Zarar Vermeden Etkili Tespit

Bina röntgen çekimi binaya zarar verirmi ? sorusu en çok karşılaştığımız sorulandan biridir. Geleneksel tarama ve test yöntemlerinin aksine bina röntgen çekimi cihazı binanıza hiç bir yapısal zarar vermeden çalışmaktadır. Tamamen elektronik olan cihaz tarama yapılan alanda yüzeysel olarak gezdirilerek tarama yapılır. Örneğin evde fotoğraf çekmek nasıl zarar vermiyorsa bu cihazda aynı şekilde zarar vermeden çalışır.Fakat tespit edilen bölge olursa gerekli durumlarda bölgede geleneksel  inceleme yapılabilir.

 

Bina Röntgeni Nasıl Çekiliyor?

Bina röntgen çekimi ve deprem test uygulamaları nasıl yapılıyor ? sorusu en çok merak edilen konulardan biridir.Röntgen çekimi yada karot numunesi alımı uygulamalarının bazı aşamalarını videomuzdan izleyebilirsiniz.

Testler ve uygulamalar binanın hasar durumuna ve oluşan hasarların niteliğine göre farklılık gösterebilir fakat temelde beton dayanıklılık testi için gerekli olan tüm test ve ölçümler deneyimli mühendis ve yetkili laboratuvar tarafından yapılmaktadır.

Kanalımıza üye olarak güncel videoları takip edebilirsiniz.

Hizmetlerimiz


İzmir Deprem Testi

deprem testi fiyatları

Konusunda uzman mühendislerimiz ve teknik ekimiz ile İzmir deprem testi ve ölçümleri yapmaktayız.  Sonuç olarak deprem testi ile evinizin güvenli olup olmadığını herzaman bilimsel ölçümler ile tam olarak öğrenebilirsiniz.

Bina Röntgen Çekimi

bina röntgen çekimi yapan firmalar

Binanızın kolon kiriş ve duvar içlerinin röntgen çekimi en modern cihazlar ile yapılmaktadır. İzmir bina röntgen çekimi göz ile görülemeyen bölgelerin sağlamlığı hakkında bilimsel bilgi veren en iyi yöntemdir.

Karot Testi

karot testi yapanlar

İzmir karot testi hizmeti ile binanızın yapısal dayanıklığı ve analizi yapılmaktadır. İlk önce kolonlardan beton numesi alınarak , laboratuvar koşullarında önemli olan beton dayanıklılık testleri gerçekleştirilmektedir.

Bina Zemin Etüdü İzmir

bina zemein etüdü raporu

Binaların doğru zemine ve bulunduğu zeminin özelliklerine göre projelendirilip inşaa edilmesi en önemlisi , binaların sağlamlığı ve depreme dayanıklılığı için en öncelikli konuların başında gelmektedir. Firmamız İstanbul Ankara ve İzmirde bina zemin edütü ve testlerini gerçekleştirmektedir.

Donatı Tarama Tespiti

donatı tarama tespiti

Binanızın yapımında kullanılan donatıların testi ile kolon ve kirişlerde kullanılan demirin kalitesi , sağlamlığı ve mevzuata olan uygunlukları bina donatı tarama testi ile anlaşılmaktadır. Ayrıca donatı testi ayrıca karot alımından önce uygulanarak ekiplerimize bilgi vermektedir.

Bina Risk Analizi

deprem risk raporu izmir

Bina risk analizi , deprem risk raporu başka bir deyişle afet raporu olarak bilinen belge , deprem testi için uygulanan tüm gerekli test ve etüdleriden gelen verilerin ışığında sonuç olarak hazırlanan teknik rapordur.Deprem risk raporu uzmanlar tarafından değerlendirilir.

İletişim Formu  Bize Ulaşın

  Hizmetlerimiz hakkında bilgi ve fiyat teklifi almak için bize iletişim formu vasıtası ile , Telefon ile yada whatsapp uygulaması üzerinden ulaşabilirsiniz. Bina hasar tespiti fiyat teklifimiz binada bulunan daire sayısına göre size özel olarak hesaplanmaktadır.

  Bina Röntgen Çekimi Firması İzmir

  İzmir Merkez Ofisi

  Telefon  0505 732 37 37

  Merkez Ofis
  Telefon: 0212 995 08 36


  Telefon